Kielce: proces odwoławczy byłego wiceministra zdrowia odroczony bezterminowo

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2010 14:23

Sąd Okręgowy w Kielcach bezterminowo odroczył proces odwoławczy byłego wiceministra zdrowia, Krzysztofa Grzegorka, oskarżonego o korupcję.

Na wniosek jego obrońcy sąd postanowił uzupełnić opinię psychiatryczną o współoskarżonym Andrzeju Gadomskim.

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej wymierzył Grzegorkowi w listopadzie ub. roku karę roku i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz 22,5 tys. zł grzywny. Zakazał mu też zajmowania kierowniczych stanowisk w ochronie zdrowia przez cztery lata.

Zgodnie z oskarżeniem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Grzegorek otrzymał wyrok za siedem zarzutów: cztery o charakterze korupcyjnym i trzy dotyczące poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Zarzuty dotyczą okresu od lipca 2001 r. do listopada 2003 r., kiedy Grzegorek był zastępcą dyrektora w skarżyskim ZOZ. Miał wówczas przyjąć od przedstawicieli firmy Johnson&Johnson Polska korzyści majątkowe w kwocie ponad 22 tys. zł, w zamian za preferowanie przy zakupie materiałów medycznych tej firmy.

W sprawę b. wiceministra zdrowia uwikłanych jest czworo jego znajomych (wszyscy wyrazili zgodę na upublicznienie nazwisk). Są to: Andrzej Gadomski – b. dyrektor Agencji Turystycznej Terra Travel, Joanna Ćwiszewska – właścicielka tej agencji, Tadeusz Jasiński – zastępca dyrektora szpitala w Skarżysku-Kamiennej i Andrzej Sadłowski – zarządca miejskiego targowiska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum