Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 10-09-2015 21:39

Kielce: proces farmaceutki - wyłudziła z NFZ nienależną refundację

Sąd Okręgowy w Kielcach nie ogłosił w czwartek (10 września) wyroku ws. wyłudzenia przez właścicielkę aptek nienależnej refundacji z NFZ. Na sali zabrakło i oskarżonej, i prokuratora, który ją oskarżał.

Sprawa dotyczy pobrania 540 tys. zł nienależnej refundacji z NFZ Fot. Archiwum RZ

Farmaceutka Barbara Ż. prowadziła kilka aptek na terenie województwa świętokrzyskiego. Prokuratura Okręgowa w Tarnowie oskarżyła ją o pobranie 540 tys. zł nienależnej refundacji z NFZ. Do recept, które trafiały do jej apteki, dopisywała dwa konkretne leki, za które otrzymywała później pieniądze z Funduszu. Cały proceder miał trwać od 2007 do 2013 roku. Z kolei jej siostra Bożena L.-R. miała dać jej recepty in blanco, na których Ż. wpisała leki warte 22 tys. zł. I pobrała na nie refundację - informuje Gazeta Wyborcza.

Obydwie oskarżone przyznały się do winy, chciały dobrowolnie poddać się karze. Na kary przystali śledczy z Tarnowa, w czwartek decyzję w tej sprawie miał podjąć Sąd Okręgowy w Kielcach. Tak się jednak nie stało. Na Sali nie pojawiły się oskarżone. Nie było też prokuratora który oskarżał obydwie kobiety. Następna rozprawa w czwartek 17 września.

Więcej: www.gazeta.pl