Kielce: pobił mężczyznę za uwagę o brak maseczki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2021 14:36

Do pięciu lat więzienia grozi 34-latkowi z Kielc za pobicie starszego mężczyzny, który zwrócił mu uwagę o konieczności noszenia maseczki - poinformowała w poniedziałek świętokrzyska policja.

Kielce: pobił mężczyznę za uwagę o brak maseczki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do komisariatu przy ul. Paderewskiego w Kielcach zgłosił się zgłosił się w niedzielę 66-latek, który poinformował policjantów, że został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji Karol Macek.

- Sytuacja wydarzyła się w sobotę, w centrum miasta. Do jednego z punktów gier losowych przyszedł 34-latek. Gdy wszedł do środka, pracująca tam kobieta poprosiła go o założenie maseczki. Klient zlekceważył tę uwagę, nie zasłonił twarzy, więc obecny w kiosku 66-latek przypomniał mężczyźnie, że maseczki trzeba nosić - przekazał Macek.

Ta uwaga spowodowała u niego przypływ agresji - w wulgarny sposób zaczął odnosić zarówno do starszego mężczyzny, jak i do pracownicy kolektury.

- Nie poprzestał jednak na tym i zaczepił 66-latka, gdy ten wyszedł na zewnątrz. Zaatakował w pewnym momencie pokrzywdzonego, który popchnięty upadł tak niefortunnie, że doznał złamania ręki. O tym, że obrażenia ma poważne, dowiedział się nazajutrz, gdy zgłosił się do szpitala - dodał Macek.

Funkcjonariusze ustalili, że napastnik w przeszłości miał liczne problemy z prawem. Został zatrzymany tego samego dnia. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiktor Dziarmaga (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum