Kielce: koniec procesu urologa oskarżonego o molestowanie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2014 11:33

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach zakończył się proces Sławomira G., urologa oskarżonego o molestowanie 10 pacjentek i jednej pielęgniarki, przyjmowanie łapówek oraz gwałt. Obrona żąda uniewinnienia, a prokurator skierowania sprawy do ponownego rozpoznania.

Podczas ostatniej rozprawy zeznawali biegli z zakresu urologii: prof. Piotr Chłosta, przez lata pracujący w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, oraz dr Lech Sobański ze szpitala w Czerwonej Górze. Jawna była tylko część ich zeznań. Wyrok zapadnie w czwartek (12 czerwca) - informuje Gazeta Wyborcza.

Sławomir G., który przez sześć lat kierował oddziałem urologii w szpitalu w Busku-Zdroju, został oskarżony przez buską prokuraturę o molestowanie 10 pacjentek i jednej pielęgniarki oraz przyjmowanie łapówek. Jeden z zarzutów dotyczył gwałtu na 16-letniej wówczas dziewczynie, którą lekarz miał wykorzystać po podaniu jej środka odurzającego.

Wyrok w tej sprawie zapadł w marcu ub.r., lekarz został uznany za winnego siedmiu z siedemnastu zarzutów - m.in. skazano go za gwałt, usiłowanie gwałtu i przyjmowanie łapówek. Sąd pierwszej instancji wymierzył mu cztery lata więzienia oraz czteroletni zakaz wykonywania zawodu lekarza.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum