×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kielce: jest wyrok ws. śmierci nastoletniej pacjentki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia05 grudnia 2017 09:46

Sąd Rejonowy w Kielcach orzekł, że pediatra z kieleckiego szpitala wojewódzkiego jest winna nieumyślnego narażenia 15-latki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Lekarce wymierzył karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę 2 tys. zł oraz 20 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców dziewczynki.

Kielce: jest wyrok ws. śmierci nastoletniej pacjentki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dodatkowo pediatra musi pokryć wysokie koszty sądowe 0 ponad 20 tys. zł. Na tę kwotę złożyły się przede wszystkim opinie biegłych.

Proces rozpoczął się trzy lata temu, a wyrok zapadł 20 listopada br. Nie jest prawomocny. Apelację zapowiedziała zarówno lekarka, jak i prokuratura.

7 maja 2011 r. dziewczynka trafiła na oddział hepatologiczno-gastroenterologiczny Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Od kilku lat leczyła się endokrynologicznie i musiała przyjmować lek hamujący wydzielanie hormonów - przypomina Gazeta Wyborcza.

Dyżurująca tego dnia w szpitalu pediatra stwierdziła, że stan nastolatki jest bardzo ciężki, ale nie zleciła pilnej konsultacji anestezjologicznej, nie przeprowadziła badania EKG, nie zapewniła stałego monitorowania parametrów życiowych. Ponadto podała pacjentce lek moczopędny, gdy ta była już skrajnie odwodniona.

Tego samego dnia dziewczynka zmarła.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze