Kielce: decyzja o zwolnieniu urologa z aresztu prawomocna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2010 14:30

Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju, który uchylił areszt wobec urologa Sławomira G.

Kielce: decyzja o zwolnieniu urologa z aresztu prawomocna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według rzecznika Sądu Okręgowego Marcina Chałońskiego, sąd uznał, że postanowienie Sądu Rejonowego było słuszne; nie ma obawy, że oskarżony o gwałt i molestowanie pacjentek ucieknie lub w inny sposób będzie utrudniał postępowanie. Gwarancją jest wysokie poręczenie majątkowe.

Rzecznik dodał, że sąd wziął także pod uwagę fakt, że po wyjściu z aresztu oskarżony stawia się na rozprawach. Postanowienie jest prawomocne. W połowie stycznia buski sąd uchylił areszt wobec lekarza. Zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł.

Zażalenie na tę decyzję złożyła prokuratura. Prokurator rejonowy w Busku-Zdroju Cezary Kiszka przypomniał w rozmowie z PAP, że urolog został zatrzymany na Okęciu, gdy próbował wyjechać do Hiszpanii. Dodał, że obecnie zatrzymanie paszportu nie uniemożliwia wyjazdu za granicę.

Prokuratura przedstawiła 54-letniemu lekarzowi kilkadziesiąt zarzutów, w większości dotyczących przestępstw seksualnych. Pokrzywdzonych jest 11 kobiet. Jeden z zarzutów dotyczy gwałtu na 17-letniej dziewczynie, którą lekarz - według prokuratury - wykorzystał po podaniu jej środka odurzającego.

Sławomirowi G. przedstawiono także kilka zarzutów o charakterze korupcyjnym. Według prokuratury, ordynator przyjmował od pacjentów łapówki w kwotach od 50 do 1300 zł. W śledztwie oskarżony nie przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia odmienne od zgromadzonego materiału dowodowego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum