Kiedy niepełnosprawny skorzysta z ulgi rehabilitacyjnej przy rozliczeniu PIT

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2018 14:17

Niepełnosprawny odliczy wydatki na leki, skorzysta z ulgi na dojazd własnym samochodem do pracy, lekarza czy na zakupy. Nie odliczy jednak pieniędzy, które wydał na zakup pieluchomajtek.

Kiedy niepełnosprawny skorzysta z ulgi rehabilitacyjnej przy rozliczeniu PIT

Ministerstwo Finansów wyjaśniło, jak korzystać z ulgi rehabilitacyjnej za 2017 r. Wątpliwości budzi odliczenie wydatków na zakup leków, które niepełnosprawnemu zalecił lekarz specjalista - pisze Rzeczpospolita.

Jak podaje Rzeczpospolita, Ustawa o PIT nie definiuje pojęcia "lek", więc fiskus odwołuje się do "produktu leczniczego" z prawa farmaceutycznego. Zgodnie z odpowiedzią na interpelację poselską nr 18712 wiceministra finansów Pawła Gruzy, mogą to być również leki, na które nie jest wymagana recepta.

Wiceminister Gruza podkreślił też, że pacjent nie może dokonać odliczeń w PIT 2017 za suplementy diety, czyli środki spożywcze mające uzupełnić normalną dietę. Odliczeniu nie podlegają wydatki na zakup pieluchomajtek, które należą do kategorii środków higienicznych. Nie ma też ulgi na zakup cewników - wyrobów medycznych.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum