Kędzierzyn-Koźle: pracownice szpitala przywłaszczyły 250 tys. zł, jest wyrok

Autor: opole.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 29 września 2016 09:20

Sąd skazał dwie pracownice Centrum Urologii w Kędzierzynie-Koźlu na rok więzienia z zawieszeniem na dwa za przywłaszczenie 250 tys. zł. Kobiety przyjmowały pacjentów, którym wykonywały kosztowne zabiegi, pieniądze trafiały do ich kieszeni.

pracownice szpitala przywłaszczyły 250 tys. zł. Fot. Archiwum

W proceder zamieszany był kierownik placówki, sekretarka medyczna oraz pielęgniarka.

Kobiety od grudnia 2010 roku do lipca 2011 przyjmowały od pacjentów Centrum Urologii w Kędzierzynie-Koźlu wpłaty za zabieg tzw. zielonym laserem. Pieniądze zamiast na konto firmy Helimed Diagnostic Imaging w Katowicach trafiały do ich kieszeni. Kobiety zostały skazane również za zniszczenie części dokumentacji finansowej.

O oszustwie wiedział kierownik placówki. Mężczyzna odpowiadał za przywłaszczenie od 35 pacjentek po 7150 zł. Tyle wynosiła opłata za jednorazowy zabieg. Łącznie skazane pracownice przekazały 250 tys. zł kierownikowi, który finansował z tych pieniędzy wspólne wyjazdy służbowe.

Firma z Katowic nie zauważyła, że część pieniędzy nie wpływa na jej konto. Dopiero, gdy do właścicieli dotarły informacje o nieprawidłowościach w placówce, powiadomili prokuraturę.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum