Katowice: zarzuty dla chuliganów, którzy obrzucili karetkę kamieniami

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2015 20:03

Zarzuty spowodowania bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia personelu karetki pogotowia i przewożonej w niej pacjentki oraz zniszczenia mienia, usłyszało dwóch nastolatków z Katowic. W nocy z soboty na niedzielę obrzucili kamieniami ambulans, wiozący do szpitala ciężarną.

Katowice: zarzuty dla chuliganów, którzy obrzucili karetkę kamieniami
Fot. Archiwum

Prokurator Jacek Pandel z prokuratury rejonowej Katowice-Wschód powiedział w poniedziałek (23 marca) że jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Zaproponował dla siebie karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 i poddanie się dozorowi kuratora. Zobowiązał się również do naprawienia szkody, poniesienia kosztów postępowania, a także zapłacenia nawiązki. Z kolei drugi z podejrzanych nie przyznał się i złożył w tym zakresie wyjaśnienia - informuje tvn24.pl

Kobiecie i załodze karetki nic się nie stało. W związku z tym, że uszkodzona została tylko karoseria ambulansu, załoga ruszyła w dalszą trasę. Ciężarna trafiła do Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Urodziła dziewczynkę. Dziecko jest zdrowe.

Czytaj: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum