Katowice: śląsko-dąbrowska Solidarność staje w obronie dr. Czekaja

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2009 13:04

Solidarność uważa zwolnienie organizatora białego miasteczka pod katowickim Szpitalem Klinicznym nr 5 za nieuzasadnione i domaga się od nowego dyrektora zmiany decyzji.

Oto treść stanowiska:

„Prezydium Zarządu Regionu Śląsko–Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko planom dyscyplinarnego zwolnienia z pracy Marka Czekaja – cenionego anestezjologa, byłego zastępcy ordynatora, działacza NSZZ „Solidarność”, Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy i Przewodniczącego Rady Pracowników w  Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Jest dla nas oczywiste, że podane przez dyrekcję powody zwolnienia w żaden sposób nie uzasadniają tej decyzji. Są mocno naciągane i służą wyłącznie próbie zastraszenia załogi szpitala i pozbycia się niewygodnego pracownika. To kolejny – po obrażających związki zawodowe wypowiedziach kierownictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – przykład lekceważenia strony społecznej w szpitalu. Jest to również naruszenie przepisów prawa pracy.

Dlatego stanowczo domagamy się od kierownictwa kliniki wycofania się z tego zamiaru, który może na nowo i z jeszcze większą siłą rozpalić konflikt w tej ważnej dla województwa śląskiego placówce medycznej. W przeciwnym razie Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” podejmie wszelkie działania w obronie kolegi Marka Czekaja”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum