Katowice: miał prywatyzować szpital – naciągnął lekarza na pół mln zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2016 12:29

34-letni Saudyjczyk, student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oszukał katowickiego kardiologa, który przekazał mu ponad pół miliona złotych. To miał być wkład do prywatyzacji szpitala.

Katowice: miał prywatyzować szpital – naciągnął lekarza na pół mln zł
Kardiolog z murckowskiego szpitala dał Saudyjczykowi 170 tys. zł, a później kolejne kwoty na ''prywatyzację'' szpitala. Fot. PTWP

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, Saudyjczyk, który chciał prywatyzować szpitale spotykał się z dyrektorami szpitali i twierdził, że chciałby je prywatyzować. Zapewniał, że ma nieograniczone fundusze.

Jesienią 2014 r. 34-letni student medycyny spotkał się z kierownictwem Szpitala Murcki w Katowicach. Działa on, jako spółka, której jedynym udziałowcem jest miasto. Mohamed H. złożył propozycję prywatyzacji tej placówki.

Kiedy okazało się, że przepisy nie zezwalają na kupowanie szpitali przez obcokrajowców, pojawił się pomysł, aby placówka została przejęta przez spółkę należącą do Polaków. Według informacji gazety, udziałowcem w niej miał być pracujący w murckowskim szpitalu kardiolog. Lekarz jako wkład własny dał Mohamedowi H. 170 tys. zł, a później kolejne kwoty.

Kiedy kardiolog zawiadomił policję, Mohamed H. został zatrzymany. Wyszedł na wolność po wpłaceniu 90 tys. zł. kaucji. Teraz prokuratura zakończyła śledztwo w jego sprawie. Saudyjczyk nie przyznał się do winy, kilka tygodni temu skończył studia i dostał dyplom SUM.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum