Katowice: 10 miesięcy więzienia za obrzucenie kamieniami karetki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2016 16:46

Na 10 miesięcy więzienia skazał sąd 19-letniego Kamila K., który w Katowicach obrzucił kamieniami karetkę wiozącą rodzącą kobietę.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Proces dotyczył wydarzeń z marca zeszłego roku. Ciężarna kobieta wezwała karetkę, bo zaczęła się akcja porodowa. Kiedy ratownicy wieźli ją do szpitala, na karetkę spadł grad kamieni. Samochodem zarzuciło, ale kierowca nie stracił panowania nad pojazdem i dowiózł pacjentkę do szpitala, gdzie szczęśliwie urodziła.

Kamienie rzucali dwaj stojący przy ulicy mężczyźni. Mieli jednak pecha, bo w pobliżu w nieoznakowanym wozie siedzieli policjanci operacyjni z Komisariatu V. Natychmiast zatrzymali sprawców.

18-letni Mateusz P. i 19-letni Kamil K. byli pijani. Pierwszy z zatrzymanych przyznał się do winy, wyraził skruchę i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Kilka miesięcy temu sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Kamil K. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo skazany będzie musiał zapłacić po 800 zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonych: Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, załogi karetki oraz rodzącej kobiety. Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum