Karetka pogotowia pełna papierosów z przemytu

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2013 18:25

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy - zdaniem śledczych - mieli przewozić w karetce 510 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Sąd zgodził się we wtorek (12 listopada) na tymczasowy areszt dla 45- i 55-letniego mężczyzny z uwagi na ryzyko matactwa.

Karetka pogotowia pełna papierosów z przemytu

Jak wstępnie wyliczyli śledczy, podejrzani przewozili towar o czarnorynkowej wartości ponad 140 tys. złotych. Korzystali z faktu, że pojazdy służące ratowaniu zdrowia i życia są rzadziej zatrzymywane. Jak informuje podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji, obecnie funkcjonariusze  sprawdzą, czy przemytnicy w podobny sposób mogli przewozić nielegalny towar już wcześniej - informuje TVN24.pl

Prokuratura zaznacza, że karetka nie pochodziła z kradzieży. Śledczy sprawdzają, w jaki sposób mężczyźni weszli w jej posiadanie i z kim współdziałali.

Fakt, że samochód oznakowany jako pogotowie ratunkowe przewoził papierosy bez akcyzy, wypłynął przez przypadek. Policja otrzymała zgłoszenie o zakopanej w błocie karetce. Funkcjonariusze oglądający pojazd zauważyli kartony z papierosami.

Więcej: www.tvn24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum