Kancelarie prawne z łatwiejszym dostępem do opinii lekarskich ws. błędów medycznych

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 12 lipca 2019 11:01

Polscy pacjenci rzadko walczą o odszkodowanie za błędy służby zdrowia, ale w ocenie ekspertów roszczeń będzie przybywać. Dlatego Michał Szary stworzył polski start-up MLaw, na który pozyskał 1,4 mln zł od funduszu JEREMIE Seed Capital i w marcu zadebiutował z platformą internetową Med4Law.

Kancelarie prawne z łatwiejszym dostępem do opinii lekarskich ws. błędów medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kancelaria prawna lub odszkodowawcza może zamówić na platformie niezależną opinię medyczną, potrzebną do oceny sytuacji prawnej klienta, który chce pozwać szpital albo bezpośrednio biały personel o odszkodowanie - informuje Puls Biznesu.

Jak wskazuje Michał Szary, rynek opinii w sprawach dotyczących błędów lekarskich w Polsce dopiero się rozwija. Kancelarie prawnicze i odszkodowawcze zaczynają się specjalizować w tego typu sprawach, ale barierą jest trudny dostęp do lekarzy, którzy mogą przygotować niezależną opinię.

Na razie MLaw ma 10 klientów, ale już rozmawia z kolejnymi. Twórca platformy zakłada, że do końca roku osiągnie pułap 100-150 opinii miesięcznie. W dłuższej perspektywie potencjał ma wynosić do 400 zleceń miesięcznie.

Rocznie dochodzi w Polsce do około 30 tys. błędów medycznych, z których zaledwie tysiąc kończy się pozwem cywilnym. To dane szacunkowe, bo na razie nie ma oficjalnych statystyk.

Więcej: www.pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum