KRDL wybierze kandydatów do komisji orzekających o zdarzeniach medycznych

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2011 08:19

20 lipca br. informowaliśmy o trybie i problemach dotyczących wyłaniania kandydatów na członków wojewódzkich komisji orzekających o zdarzeniach medycznych. W tekście cytowaliśmy wypowiedzi dyrektora ds. organizacyjno-prawnych Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

KRDL wybierze kandydatów do komisji orzekających o zdarzeniach medycznych

W nawiązaniu do treści tego artykułu Elżbieta Puacz, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych przesłała nam następujące wyjaśnienie:

"Jako Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych uprzejmie wyjaśniam, że p. Michał Waszkiewicz dyrektor ds. organizacyjno-prawnych Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, nie miał żadnego upoważnienia Organów Samorządu do wypowiadania się na temat składu i zgłaszania kandydatów na członków wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

Przekazane przez p. Michała Waszkiewicza informacje nie są prawdziwe, gdyż w strukturze Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych działają członkowie reprezentujący poszczególne województwa i mający upoważnienie do zabierania głosu w każdej sprawie dotyczącej funkcjonowania ochrony zdrowia. W związku z powyższym nieprawdą jest, że ”jest pewien problem z wyłonieniem kandydatów w terenie” i ”rozważamy pomysł, aby spośród osób działających w organizacjach pacjentów poprzeć te, które mają jakieś doświadczenie związane z diagnostyką laboratoryjną”.

Na dzień dzisiejszy posiadamy już z większości województw przedstawione przez członków Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych kandydatury diagnostów laboratoryjnych do wojewódzkich komisji i na najbliższym posiedzeniu Prezydium KRDL, będą one rozpatrzone."

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum