×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KIF: 48 tys. fizjoterapeutów z potwierdzonym prawem do wykonywania zawodu

Autor: KIF/Rynek Zdrowia29 maja 2018 13:56

Od 1 czerwca zawód fizjoterapeuty będą mogły wykonywać tylko osoby posiadające Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty i wpisane do rejestru tych profesjonalistów. Obecnie uprawnienia te posiada ponad 48 tys.  osób. Według szacunków Krajowej Izby Fizjoterapeutów większość fizjoterapeutów spełniła konieczne warunki do kontynuowania pracy w zawodzie.

KIF: 48 tys. fizjoterapeutów z potwierdzonym prawem do wykonywania zawodu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Znakomita większość fizjoterapeutów nie czekała do ostatniego momentu i już dawno uzyskała Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty (PWZFz) - mówi dr hab. Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

- W naszej ocenie problem braku rejestracji czynnych zawodowo fizjoterapeutów dotyczy bardzo niewielkiej liczby osób - dodaje.

Prezes KIF zwraca uwagę, że termin wyznaczono w Ustawie o zawodzie fizjoterapeuty. Informował o tym zarówno NFZ jak i Izba.

- Trudno zrozumieć tłumaczenia, że było mało czasu. Ponad rok na rejestrację i przesłanie dokumentów to, w mojej ocenie, wystarczająco długo. Podobnie jest co roku z deklaracjami podatkowymi: niby od lat wiemy, że PIT-y składa się do 30 kwietnia, ale zawsze jest grono osób, które zapominają i nie spełniają tego obowiązku - tłumaczy Krawczyk.

Przyznanie Prawa Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty następuje poprzez podjęcie stosownej uchwały Krajowej Rady Fizjoterapeutów o nadaniu tegoż prawa. Podjęta w ten sposób uchwała określa imiennie przyznany fizjoterapeucie numer PWZFz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze