KIDL przeciwko wykorzystywaniu nazwy samorządu diagnostów

Autor: KIDL/Rynek Zdrowia • • 11 października 2011 16:43

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych protestuje przeciwko przypadkom wykorzystywania nazwy samorządu diagnostów laboratoryjnych przez podmioty nie związane z tą organizacją samorządu zawodowego.

KIDL przeciwko wykorzystywaniu nazwy samorządu diagnostów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezydium KRDL przyjęło stanowisko w sprawie wykorzystania domeny kidl.pl przez jedno z laboratoriów medycznych z Katowic dla przekierowania użytkowników bezpośrednio na stronę tego podmiotu, co mogłoby sugerować, że jest on agendą Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych i działa w jej imieniu lub za jej zgodą.

Prezydium KRDL wskazuje, że zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej inny podmiot nie może korzystać w sposób formalny z oznaczenia ”kidl.pl”, gdyż oznaczenie to zawiera informację powszechnie używaną przez samorząd zawodowy diagnostów laboratoryjnych w ważnym interesie publicznym na obszarze całego kraju.

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych wydała również oświadczenie w sprawie I Ogólnopolskiego Zjazdu Kierowników Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, którego nie jest współorganizatorem ani patronem. KIDL wyjaśnia, że przedsięwzięcie to jest w całości przygotowane przez niezwiązaną z KIDL firmę szkoleniową.

Więcej: www.kidl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze