Jest zarządzenie prezesa NFZ ws. utworzenia pierwszego Centrum Usług Wspólnych

Autor: NFZ, MAK/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2019 13:01

W poniedziałek (8 lipca) NFZ opublikował zarządzenie prezesa Funduszu w sprawie utworzenia Centrum Usług Wspólnych w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Chełmie.

Jest zarządzenie prezesa NFZ ws. utworzenia pierwszego Centrum Usług Wspólnych
Fot. archiwum

Dyrektor lubelskiego NFZ trzy dni po wejściu zarządzenia w życie ma przedstawić prezesowi NFZ projekt zmiany regulaminu organizacyjnego, w którym określi zakres zadań CUW w Chełmie.

Chełmski CUW będzie rozpatrywał elektroniczne wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, które trafią do niego z całego kraju.

Czytaj też: Jacyna: w Chełmie powstanie pierwsze w kraju Centrum Usług Wspólnych NFZ

Przypomnijmy: utworzenie CUW w Chełmie jest inicjatywą NFZ. Fundusz chce udoskonalać jakości obsługi swoich klientów, dlatego otwiera pilotażowy CUW, w którym będzie ograniczał biurokrację, na rzecz usług elektronicznych, znacznie wygodniejszych dla pacjentów. Wybór nie był przypadkowy. W Chełmie jest delegatura lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, stąd placówka jest przygotowana do realizacji nowych zadań.

Centra Usług Wspólnych będą specjalizowały się w oferowaniu konkretnych usług, bez względu na województwo, z którego pochodzi klient NFZ. Ma to zagwarantować jednolity i wysoki standard obsługi przez Fundusz w całej Polsce. CUW w Chełmie zajmie się rozpatrywaniem wniosków o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), składanych drogą elektroniczną.

Na lokalizację w Chełmie wpływ mógł mieć fakt, że prezydentem tego miasta został w ostatnich wyborach były członek gabinetu politycznego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który później m.in. doradzał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Treść zarządzenia: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum