Jest śledztwo w sprawie wypadku z udziałem karetki, w którym zginęli lekarz i ratownik

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2019 12:22

Prokuratura w Poznaniu wszczęła w czwartek (4 kwietnia) śledztwo w sprawie środowego zderzenia karetki pogotowia z pociągiem na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie. W wypadku zginęły dwie osoby, trzecia jest ranna.

Jest śledztwo w sprawie wypadku z udziałem karetki, w którym zginęli lekarz i ratownik
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Karetką podróżował trzyosobowy zespół z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Z ustaleń policji wynika, że w chwili zderzenia samochód stał na torach pomiędzy opuszczonymi rogatkami. W karetkę uderzył pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia. W wypadku zginęły dwie osoby: lekarz i ratownik medyczny. Kierowca ambulansu został przetransportowany do szpitala w Puszczykowie. Jego stan jest ciężki.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, postępowanie prowadzone jest ws. wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęły dwie osoby oraz spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

W środę na miejscu zdarzenia prowadzone były oględziny z udziałem biegłego z zakładu medycyny sądowej. Zabezpieczony został monitoring na stacji oraz nagranie z rejestratora lokomotywy. Prok. Smętkowski powiedział, że przesłuchano już część świadków. Na poniedziałek zaplanowana jest sekcja zwłok śmiertelnych ofiar zdarzenia.

Na razie nie wiadomo, kiedy będzie można przeprowadzić czynności z udziałem kierowcy karetki; mężczyzna przebywa w szpitalu, jest po operacji i jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jak informowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa Szpitala im. prof. S.T. Dąbrowskiego w Puszczykowie Marzena Rutkowska-Kalisz, stan poszkodowanego jest ciężki.

PAP - Rafał Pogrzebny

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum