Jest projekt rozporządzenia ws. połączenia NIZP-PZH i Instytutu Żywności i Żywienia

Autor: JW, KPRM/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2019 12:18

Połączenie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła, nadzorowanych przez ministra zdrowia, ma celu "osiągnięcie określonych zamierzeń strategicznych i finansowych" - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej KPRM.

Jest projekt rozporządzenia ws. połączenia NIZP-PZH i Instytutu Żywności i Żywienia
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak czytamy w dokumencie pn. "Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie połączenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie oraz Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła", NIZP-PZH - wzmocniony kompetencjami pracowników i infrastrukturą IŻŻ - będzie zdolny lepiej wspierać najważniejsze instytucje systemu zdrowia w kraju w w realizacji strategii zdrowia publicznego poprzez nadzór nad bezpieczeństwem żywności oraz edukację żywieniową.

"Cele i zadania staną się dość zróżnicowane i będą obejmować wzrost wartości Instytutu powstałego z połączenia, uzyskanie przewagi konkurencyjnej na istniejących rynkach, poszerzenie rynku lub asortymentu produktów oferowanych przez Instytut o nowych kompetencjach, obniżenie ryzyka działalności" - dowiadujemy się z treści dokumentu,

"Połączenie Instytutów będzie miało wpływ na wiele aspektów działalności, w szczególności na komercjalizację wiedzy w obszarze działalności B+R, zarządzanie, gospodarowanie czynnikiem ludzkim, kulturę organizacyjną oraz finanse. Rezultaty połączenia będą widoczne generalnie w dwóch obszarach, tj. w działalności operacyjnej i wynikach finansowych połączonych Instytutów" - czytamy.

W projekcie - jak warto zauważyć - użyto zwrotu "włączenie Instytutu Żywności i Żywienia do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny".

Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2019 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum