Jelenia Góra: afera corhydronowa - śledztwo umorzone

Autor: Gazeta.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2011 17:50

Jeleniogórska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zamiany zawartości fiolek corhydronu i scoliny, w wyniku której przed pięciu laty zmarł 75-letni mężczyzna.

Jelenia Góra: afera corhydronowa - śledztwo umorzone

Umorzenie śledztwa oznacza, że nikt nie poniesie konsekwencji za to, co się stało, ponieważ nie udało się ustalić nazwisk osób, które dokonały zamiany leków. Śledczy chcą walczyć o odszkodowanie dla pokrzywdzonych w procesie cywilnym - pisze portal Gazeta.pl.

Prokuratorzy są pewni, że ampułki zamienił nieumyślnie któryś z pracowników wydziału ampułek Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego "Jelfa", produkującego obydwa leki. Według Marcin Zarównego, zastępcy prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze, na świecie w takich przypadkach firmy farmaceutyczne muszą płacić wysokie odszkodowania.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w grudniu ub. r. postawiła zarzuty w śledztwie w sprawie corhydronu, które właśnie zostało umorzone.

Jak informowaliśmy wówczas w portalu rynekzdrowia.pl, przed sądem miało stanąć dwóch pracowników zakładu farmaceutycznego Jelfa, w którym doszło do zamiany leków. Zarzut nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia życia lub zdrowia usłyszał kierownik wydziału, w którym produkowano corhydron oraz jego zastępca.

Fakt, że niektóre opakowania corhydronu 250 zawierały scolinę - silny specyfik stosowany do znieczulania podczas operacji ujawniono w listopadzie 2006 r. W wyniku podania tego leku zmarła jedna osoba, a u 16 stwierdzono zaburzenia związane z przyjęciem niewłaściwego medykamentu.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum