Jędrzejów: ordynator zatrzymany pod zarzutem korupcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2012 11:43

Dziewięć osób, w tym ordynatora jednego z oddziałów NZOZ Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie), zatrzymała policja w związku z wręczaniem i przyjmowaniem korzyści majątkowych.

Jędrzejów: ordynator zatrzymany pod zarzutem korupcji

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podkomisarz Grzegorz Dudek, do zatrzymań doszło we wtorek (6 listopada) po południu. Osiem osób w trakcie przesłuchania usłyszało zarzuty wręczania korzyści majątkowych. W środę (7 listopada) w tej sprawie zostanie przesłuchany ordynator jednego z oddziałów jędrzejowskiego szpitala.

Po wtorkowym przesłuchaniu pacjenci podejrzani o wręczanie korzyści majątkowych zostali zwolnieni do domów. Są to mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego.

- Ordynator jednego z oddziałów Szpitala Powiatowego w Jędrzejowie przebywa w policyjnym areszcie i w środę ma być przesłuchany przez prokuraturę - powiedział Grzegorz Dudek.

Tymczasem jędrzejowska prokuratura poinformowała w środę (7 listopada), że sprawa może dotyczyć nawet 27 osób. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach prokurator Sławomir Mielniczuk stwierdził, że sprawa ma charakter rozwojowy.

- Nie wiadomo jeszcze na tym etapie śledztwa jakie środki będą zastosowane wobec ordynatora. Dotychczasowe zeznania wskazują, że pacjenci wręczali mu drobne kwoty. Większość z nich to emeryci i renciści o bardzo niskich dochodach - informował Mielniczuk.

Jarosław Wójcicki, dyrektor NZOZ Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie zapewnił, że szpital pracuje normalnie i pacjenci mają zapewnioną odpowiednią opiekę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum