Jasło: policja zatrzymała pacjenta, który uciekł z oddziału zakaźnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2020 21:10

W piątek wieczorem (13 marca) w Jaśle (Podkarpackie) policja zatrzymała pacjenta z podejrzeniem o zakażenia koronawirusem, który uciekł z oddziału zakaźnego miejscowego szpitala specjalistycznego.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Ok. godz. 16.00 policja została powiadomiona, że z oddziału zakaźnego szpitala uciekł pacjent, który przebywał tam w związku z podejrzeniem o zarażenie koronawirusem. Po trwających niespełna dwie godziny poszukiwaniach mężczyzna został odnaleziony w Jaśle - powiedział oficer prasowy jasielskiej policji podkomisarz Piotr Wojtunik.

Uciekinier obiecał ubranym w kombinezony ochronne policjantom, że dobrowolnie wróci do szpitala. - Tak też się stało. Zaraz potem w towarzystwie policjantów wrócił na oddział zakaźny - dodał Wojtunik.

Na Podkarpaciu w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowane są 42 osoby. W regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 1139 osób. U czterech kobiet i dwóch mężczyzn potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Pierwszy przypadek zanotowano w środę, dwa kolejne w czwartek, a trzy następne w piątek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum