Jarosław: psychiatrze zarzucono przyjęcie 110 złotych łapówki

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2010 14:16

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 51-letniego psychiatrę, który w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu przyjął dwie łapówki od pacjentów.

Jarosław: psychiatrze zarzucono przyjęcie 110 złotych łapówki
Janusz A. ordynator oddziału psychiatrii tamtejszego Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ-u został zatrzymany gdy przyjmował gotówką od dwóch osób w wysokości 100 i 10 złotych. Był obserwowany przez policjantów od 6 miesięcy.

Prokuratura przedstawiła mu zarzut przyjmowania korzyści majątkowych. Odpowiedzą również pacjenci, którzy wręczyli łapówki. Lekarz został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 15 tys. złotych, dodatkowo zastosowano wobec niego dozór policyjny. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu nie wyklucza, że wobec Janusza A. pojawią się nowe zarzuty. Jemu jak i pacjentom grozi do 8 lat więzienia.

– Lekarz ten, nie został zatrzymany, a jedynie postawiono mu zarzuty. Dlatego też, bez dodatkowych informacji nie chcę podejmować pochopnych decyzji, z których potem musiałbym się wycofywać. Lekarz ten nie będzie dalej pełnił funkcji ordynatora, ale nadal będzie pracował. Nie chce komentować tej sprawy. Nie ukrywam jednak, że i u mnie budzi wiele wątpliwości – skomentował w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Józef Długoń, dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. prof. Kępińskiego w Jarosławiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum