Inowrocław: przy porodzie zaszyto jej gazik, teraz pozywa szpital

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2020 13:15

Pacjentka, której w trakcie porodu zaszyto w narządach rodnych gazik, zdecydowała się pozwać lecznicę. Wcześniejsze ugody z ubezpieczycielem szpitala w Inowrocławiu nie przyniosły polubownego zakończenia sprawy. TUW PZUW SA obstaje przy kwocie 2500 zł zadośćuczynienia.

Inowrocław: przy porodzie zaszyto jej gazik, teraz pozywa szpital
Pozew jeszcze w lipcu trafi do sądu Fot. Archiwum

Trzydziestoletnia kobieta w lutym br. urodziła w Inowrocławiu swoje pierwsze dziecko. Poród odbył się siłami natury, z nacięciem krocza, bez komplikacji, ale młoda matka przez sześć następnych tygodni odczuwała ból. Dolegliwości były tak uciążliwe, że kobieta nie mogła siedzieć, normalnie skorzystać z toalety, ani zajmować się noworodkiem - informują nowiny24.pl

Gdy szukała pomocy w szpitalu lekarze wyjaśniali, że wszystko jest w porządku i "musi boleć". Tymczasem 21 marca pacjentka "urodziła" gazik. Wszystko wskazuje na to, że opatrunek zaszyto jej przy porodzie, podczas zszywania krocza.

Tą wersję zdarzeń uznał ubezpieczyciel szpitala - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych - Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych SA i wypłacił poszkodowanej 2500 zł. Z wysokością odszkodowania i uzasadnienia ubezpieczyciela, który uznał, że kobieta specjalnie nie ucierpiała, nie zgadza się młoda matka, która zdecydowała się pozwać szpital w Inowrocławiu na drodze cywilnej. Za cierpienia wywołane błędem przy porodzie żądać będzie kilkudziesięciu tysięcy złotych zadośćuczynienia. Pozew jeszcze w lipcu trafi do sądu.

Sprawą zajął się również Rzecznik Praw Pacjenta, który wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszenia prawa pacjentki do świadczeń zdrowotnych, o których mowa w art. 6 ust. 1 i art. 8 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta przez Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Więcej: plus.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum