Informator o oczekiwaniu na świadczenia: zgłoś nieprawidłowość

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2015 15:06

Od 3 sierpnia 2015 r. pacjenci mogą korzystać w "Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne" z nowej funkcjonalności, która pozwala na zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości dotyczących informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia - informuje NFZ.

Informator o oczekiwaniu na świadczenia: zgłoś nieprawidłowość
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Gdy pacjent stwierdzi, że prezentowana w Informatorze, otrzymana od świadczeniodawcy, informacja o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia znacznie różni się od informacji przekazywanej przez rejestrację w placówce medycznej, może poprzez specjalny formularz zgłosić ten fakt do Narodowego Funduszu Zdrowia. Fundusz będzie wyjaśniał wszelkie tego typu zgłoszenia.

Informacje o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia są przekazywane przez szpitale, przychodnie czy gabinety do NFZ najczęściej raz w tygodniu, a pacjenci rejestrują się każdego dnia.

W związku z tym, porównując datę pierwszego wolnego terminu udzielenia świadczenia należy wziąć pod uwagę liczbę pacjentów, którzy mogli zapisać się w ciągu tego tygodnia - przypomina NFZ.

Przed wypełnieniem zgłoszenia należy więc zwrócić uwagę również na datę przygotowania przez świadczeniodawcę informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum