In vitro: dochodzenie w sprawie zniesławienia Komorowskiego umorzone

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2010 15:07

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie umorzyła dochodzenie w sprawie zniesławienia kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego przez rzeszowskie stowarzyszenie Contra In Vitro.

Szefowa rzeszowskiej prokuratury Ewa Lotczyk powiedziała we wtorek (22 czerwca), że dochodzenie zostało umorzone wobec braku interesu społecznego i nie będzie kontynuowane.

Chodzi o wożony ulicami Rzeszowa w ubiegłą środę billboard przedstawiający dwa zdjęcia: na jednym był Bronisław Komorowski, a napis pod zdjęciem brzmiał: „Marszałek Komorowski popiera kompromis aborcyjny”, obok umieszczono zdjęcie płodu i pod nim napis: „Kompromis aborcyjny zabija chore dzieci”.

Prokuratura nie może także wszcząć śledztwa w sprawie znieważenia osoby publicznej, ponieważ, jak wyjaśniła prokurator, do znieważenia osoby publicznej może dojść jedynie podczas i w związku z wykonywaniem przez nią obowiązków służbowych, a w tym wypadku takie okoliczności nie zaistniały. Lotczyk dodała, że sprawa ma charakter prywatno-skargowy i pozew w tej sprawie może złożyć sam Komorowski.

Ze złożenia pozwu w trybie wyborczym zrezygnował sztab wyborczy Komorowskiego. Rzeczniczka sztabu Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w ubiegłym tygodniu, że „to jest sprawa dla prokuratury”. – Pozwu w trybie wyborczym składać nie będziemy, bo nie chodzi tu o działanie któregokolwiek z konkurentów Bronisława Komorowskiego w wyborach – zaznaczyła.

Billboard został przygotowany przez Fundację Pro – Prawo do Życia, a po mieście woził go szef stowarzyszenia Contra In Vitro Jacek Kotula. Policja nie przedstawiła mu żadnych zarzutów. Wręczono jedynie pokwitowanie zatrzymania lawety i wydruków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum