Implanty piersi: kolejny producent musi wstrzymać sprzedaż

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 28 września 2015 16:01

Francuska Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Leków nakazała wstrzymanie sprzedawania i wszczepiania kobietom silikonowych protez brazylijskiej marki Silimed, które stosowane były dotąd w 75 krajach - w tym w Polsce. Wytwarzane są one przez jednego z trzech największych producentów tego typu protez na świecie.

Implanty piersi: kolejny producent musi wstrzymać sprzedaż
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Agencja tłumaczy, że niemiecki instytut certyfikacji TUV Sud odkrył w czasie kontroli, że na teksturowanej powierzchni implantów piersi marki Silimed, są ślady substancji, które nie powinny się tam znajdować. Nie sprecyzowano jednak, jakie konkretnie zagrożenie dla zdrowia może to stanowić.

Agencja podkreśliła, że wszczęła - wraz z unijnymi instancjami - dochodzenie w tej sprawie. Od jego rezultatów zależeć będzie, czy zakaz zostanie utrzymany w mocy czy nie. Wstrzymane zostało również sprzedawanie i wszczepianie we Francji innych implantów tej marki, m.in. protez jąder i pośladków.

Silimed jest jednym z trzech największych na świecie producentów silikonowych protez. We Francji implanty piersiowe tej marki wszczepiono już ponad 13 tysiącom kobiet.

Więcej: www.rmf24.pl

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum