Hrubieszów: szpital zapłacił dwa razy za ten sam sprzęt

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2015 17:01

Zamiast 2 mln za sprzęt, Szpital Powiatowy w Hrubieszowie (Lubelskie) zapłacił 4 mln zł. Sprawę podwójnej płatności bada teraz Prokuratura Okręgowa w Zamościu - informuje "Kurier Lubelski”.

Hrubieszów: szpital zapłacił dwa razy za ten sam sprzęt

Śledczy z Zamościa prowadzą postępowanie w sprawie zakupu sprzętu przez szpital i ewentualnego wyłudzenia pieniędzy przez jego dostawcę - donosi gazeta.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył hrubieszowski SP ZOZ. Placówka czuje się oszukana przez dostawcę, wartego 2,5 mln zł, sprzętu medycznego zakupionego jeszcze w 2011 roku. Szpital kupił specjalistyczną aparaturę od firmy z Lublina. Ta z kolei miała zaciągnięty kredyt w łódzkim parabanku.

Początkowo dostawca sprzętu poinformował szpital, że należną zapłatę ma przekazać na rzecz parabanku. Później jednak szef dostarczającego sprzęt Medical System miał stwierdzić, że pieniądze powinny jednak wpłynąć na konto jego firmy. Przelew wykonano.

Problem w tym, że z fakturą opiewającą na 1,5 mln zł zgłosił się też udzielający kredytu parabank Magellan. Szpital nie chciał zapłacić drugi raz, ale parabank poszedł do sądu. I wygrał. Sędzia orzekł, że wiążącym zobowiązaniem finansowym było to pomiędzy placówką medyczną a parabankiem.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum