Holenderska partia chce całkowitej legalizacji narkotyków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2009 16:55

Całkowitej legalizacji marihuany, w tym ekologicznych upraw konopii indyjskich, domaga się w swoim programie wyborczym holenderska Zielona Lewica (GroenLinks - GL).

Holenderska partia chce całkowitej legalizacji narkotyków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Postulaty zawarto w opublikowanym programie „Prawo do odurzenia“. Są to postulaty przed zaplanowanymi na wiosnę przyszłego roku wyborami lokalnymi w Amsterdamie.

Zieloni uważają, że państwo holenderskie powinno wydawać licencje farmom zajmującym się ekologiczną uprawą konopi indyjskich. Farmy takie byłyby oficjalnymi dostawcami marihuany do coffee shopów w Amsterdamie.

Posiadanie niewielkich ilości marihuany jest w Holandii od dawna tolerowane, można ją też sprzedawać w coffee shopach. Jednak prawo zdecydowanie zabrania uprawy konopi indyjskich na dużą skalę i jej reklamowania.

Krytycy takiego stanu rzeczy wskazują, że doprowadził on do powstania szarej strefy, w której zainstalowała się przestępczość zorganizowana.

Holenderscy Zieloni, którzy we władzach Amsterdamu mają 7 na 45 radnych, domagają się też zniesienia zakazu sprzedaży grzybów halucynogennych, wprowadzonego w zeszłym roku. Postulują ponadto, by w dyskotekach stworzono gościom możliwość sprawdzenia, czy ich tabletki ecstasy nie są przypadkiem zanieczyszczone przez oszukańczych dealerów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze