Holandia: chcą zalegalizowania dostępu do pigułki eutanazji

rynekaptek.pl Autor: PTWP - RynekAptek.pl • Źródło: rynekaptek.pl/Rynek Zdrowia   • 12 stycznia 2016 18:14

Niderlandzkie Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE) chce, aby osoby chcące poddać się eutanazji nie musiały starać się o uzyskanie zgody lekarza i mogły legalnie nabyć „pigułkę ostatniej woli”.

W Holandii rozpoczęła się dyskusja nad zalegalizowaniem tzw. pigułki ostatniej woli. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

W Holandii rozpoczęła się dyskusja nad zalegalizowaniem tzw. pigułki ostatniej woli, która pozwoli popełnić samobójstwo nawet bez zgody lekarza na eutanazję. O legalizację walczy Niderlandzkie Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE)

Pigułki pozwalające odebrać sobie życie można już kupić przez internet. Można je zamówić w Chinach lub w Meksyku i w ciągu kilku dni odebrać pocztą kurierską. Wszelkich informacji na ten temat udziela działające legalnie Niderlandzkie Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE) - podaje Focus.

W Holandii zakazane jest czynne uczestnictwo w eutanazji, jednak legalne jest doradzanie, jak i gdzie można ją przeprowadzić. Podstawowym warunkiem poddania się jej jest uzyskanie zgody od lekarza, który ocenia zasadność zmniejszenia cierpienia nieuleczalnie chorego poprzez skrócenie życia. Dla wielu z nich jest to jednak stresująca decyzja, a niektórzy odmawiają jej wydania z powodów moralnych.

Więcej: Portal RynekAptek.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum