Hierarcha o rekolekcjach w czasie Covid-19: możliwe przy zachowaniu norm sanitarnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2021 15:39

Ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński zaapelował do duszpasterzy i katechetów, aby nabożeństwa pasyjne oraz rekolekcje wielkopostne były organizowane z zachowaniem przepisów sanitarnych.

Hierarcha o rekolekcjach w czasie Covid-19: możliwe przy zachowaniu norm sanitarnych
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, który rozpocznie się 17 lutego Środą Popielcową, ordynariusz warszawsko-praski wydał w środę komunikat. Przypomina w nim o konieczności dostosowywania nabożeństw i rekolekcji podczas Wielkiego Postu do obowiązujących przepisów sanitarnych.

"Prócz tradycyjnych nabożeństw pasyjnych, pomocne w przeżyciu tego czasu są rekolekcje wielkopostne. Doświadczenie zeszłorocznego Adwentu pokazało, że w parafiach możliwe jest - przy zachowaniu norm sanitarnych - przeprowadzenie rekolekcji, dni skupienia oraz nabożeństw pokutnych połączonych z celebracją sakramentu pokuty i pojednania" - napisał bp Kamiński.

Wskazał, że rekolekcje wielkopostne w swoich parafiach mogą mieć różną formę.

Zwrócił uwagę, że "obowiązujące przepisy i sposób realizacji zajęć edukacyjnych uniemożliwiają również w tym roku przeprowadzenie rekolekcji szkolnych w formie, jaka była dotychczas".

Poprosił także duszpasterzy, "aby w programie parafialnych ćwiczeń rekolekcyjnych, na ile to będzie możliwe, uwzględnili dzieci i młodzież szkolną".

PAP - Magdalena Gronek

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum