Grudziądz: szpital opublikuje zdjęcia złodziei

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 października 2011 16:11

Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu chce opublikować zdjęcia złodziei okradających jego placówkę. Decyzja zapadła po sfilmowaniu mężczyzny, który w trakcie badania dziecka kradł zabawki z oddziału pediatrycznego.

Grudziądz: szpital opublikuje zdjęcia złodziei
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Mężczyzna pojawił się szpitalu kilka dni temu wraz z żoną i chorą córką. Gdy kobieta weszła z dzieckiem do gabinetu, mężczyzna zaczął zdejmować z półki na korytarzu pluszowe bociany - symbol oddziału dziecięcego - i chować je pod kurtkę.

Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu szpitalnego. Na filmie widać, jak złodziej zabiera kolejne zabawki ze szpitalnego korytarza już po wyjściu żony z gabinetu.

- Jak się już kradnie chorym dzieciom zabawki, to jest barbarzyństwo. Zapowiedziałem już, że skończę z tym: mamy w szpitalu 400 kamer monitoringu i będę teraz pokazywać na stronie internetowej zdjęcia złodziei - tak, jak to było w filmie Stanisława Barei - zapowiedział w piątek (7 października) Marek Nowak, dyrektor grudziądzkiego szpitala.

Szef placówki zastrzega jednak, że nie odmawia pomocy medycznej zidentyfikowanym złodziejom.

Według prokuratury, publikacja cudzego wizerunku, bez zgody zainteresowanej osoby, jest naruszeniem przepisów niezależnie od intencji. Osoba sfotografowana może dochodzić swoich praw na podstawie kodeksu cywilnego, ale publikującemu grozi także odpowiedzialność karna, uzależniona od okoliczności zdarzenia.

Jak zapewnia dyrektor szpitala w Grudziądzu, jest zdecydowany ponieść konsekwencje.

Kradzież zabawek została zgłoszona policji. Sprawca odpowie za swój czyn przed sądem.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum