Grudziądz: ratownicy medyczni zaatakowani podczas akcji

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2014 18:37

Grupa młodych agresywnych ludzi zaatakowała ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy medycznej poszkodowanemu. Bandyci wyzywali ratowników, prowokowali do bójki, kopali karetkę i próbowali wybić szybę. Agresywnych i pijanych mieszkańców Grudziądza (Kujawsko-Pomorskie) zatrzymali policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19 maja) ok. godz. 4 nad ranem w okolicy ul. Parkowej. Ekipa pogotowia ratunkowego dostała wezwanie do mężczyzny z urazem głowy. Na miejscu ratownicy medyczni zastali jednego poszkodowanego i jego dwóch kolegów.

Po tym jak weszli z 32-latkiem do karetki, aby opatrzyć ranę, jego koledzy zaczęli się awanturować. Usiłowali dostać się do pojazdu. Ratownicy nie mogli na to jednak pozwolić. Wówczas poleciały wyzwiska. Zaczęli kopać karetkę i próbowali wybić boczną szybę od strony kierowcy. Ratownicy zdecydowali się na wezwanie policji.

Funkcjonariusze pojawili się bardzo szybko. Zaczął się pościg za pijanymi, młodymi mieszkańcami Grudziądza. Jednego ujęli policjanci, drugiego ratownicy. Trafili do aresztu, gdzie trzeźwieją.

Ekipa ratowników medycznych złożyła zawiadomienie o naruszeniu nietykalności cielesnej podczas służby.

Więcej: www.pomorska.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum