Grudziądz: pacjenci coraz częściej pozywają szpital

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2010 17:47

Od 500 zł do miliona żądają od grudziądzkiego szpitala pokrzywdzeni pacjenci. Nawet za zbyt dużą - ich zdaniem - bliznę po zabiegu.

Grudziądz: pacjenci coraz częściej pozywają szpital

Jeszcze kilka lat temu rzadko kto myślał o procesie cywilnym ze szpitalem i tylko w przypadku niepodważalnych błędów lekarskich. Ostatnio prawnik Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu ma jednak pełne ręce roboty.

Rośnie roszczeniowość pacjentów.

– Obserwujemy niepokojące zjawisko wytaczania nam pozwów dosłownie o wszystko. W ubiegłym roku skierowano do sądu przeciw nam kilkanaście spraw. W tym roku sześć – mówi Marek Nowak, dyrektor grudziądzkiego szpitala.

O co pacjenci skarżą szpital? O to, że lekarze narazili ich na stres, że personel był nieuprzejmy, że pobrano bez zgody krew. Zdarzyło się też, że kobieta po ośmiu latach wytoczyła proces szpitalowi za bliznę po wycięciu wyrostka robaczkowego. I żąda 150 tys. zł.

Kilka procesów pacjenci wytoczyli szpitalowi za to, że wystawiono im rachunek za leczenie (trafili do lecznicy pod wpływem alkoholu). Są też i bardzo poważnie brzmiące pozwy. Na przykład o nieudzielenie fachowej pomocy medycznej.

Więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum