XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Grudziądz: chcą kasacji wyroku; sąd orzekł, że szpital może nie ujawniać sponsorów

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2018 19:57

Działacze struktur Nowoczesnej złożyli skargę kasacyjną do NSA w Warszawie od wyroku, w którym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy uznał, że dyrekcja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu nie musi ujawniać kto zapłacił za uroczystą galę.

WSA podziela zdanie dyrekcji, że szpital nie musi ujawniać sponsora gali. Fot. archiwum

Regionalni działacze Nowoczesnej domagali się by szpital ujawnił kto pokrył wydatki podczas zorganizowanej w maju 2017 roku uroczystej gali w teatrze w Grudziądzu.

Gala - jak przypomina Gazeta Pomorska - została zorganizowana z okazji 160 rocznicy urodzin i 100 rocznicy śmierci patrona Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. W gali uczestniczyło 440 osób i miała kosztować 113,8 tys. zł.

Dyrektor szpitala Marek Nowak informował, że wydatki pokrył sponsor; uważa, że nie musi podawać do publicznej wiadomości kim był ów sponsor. Sąd administracyjny podzielił to zdanie.

Działacze Nowoczesnej uważają jednak, że środki wpłacone na konto szpitala stają się publicznymi i obywatele mają prawo wiedzieć skąd pochodzą. - Czy sponsor nie oczekuje czegoś w zamian od szpitala? - dociekają poza tym.

Czytaj więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum