×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grudziądz: chcą kasacji wyroku; sąd orzekł, że szpital może nie ujawniać sponsorów

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia21 stycznia 2018 19:57Aktualizacja: 21 stycznia 2018 19:59

Działacze struktur Nowoczesnej złożyli skargę kasacyjną do NSA w Warszawie od wyroku, w którym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy uznał, że dyrekcja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu nie musi ujawniać kto zapłacił za uroczystą galę.

Grudziądz: chcą kasacji wyroku; sąd orzekł, że szpital może nie ujawniać sponsorów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Regionalni działacze Nowoczesnej domagali się by szpital ujawnił kto pokrył wydatki podczas zorganizowanej w maju 2017 roku uroczystej gali w teatrze w Grudziądzu.

Gala - jak przypomina Gazeta Pomorska - została zorganizowana z okazji 160 rocznicy urodzin i 100 rocznicy śmierci patrona Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. W gali uczestniczyło 440 osób i miała kosztować 113,8 tys. zł.

Dyrektor szpitala Marek Nowak informował, że wydatki pokrył sponsor; uważa, że nie musi podawać do publicznej wiadomości kim był ów sponsor. Sąd administracyjny podzielił to zdanie.

Działacze Nowoczesnej uważają jednak, że środki wpłacone na konto szpitala stają się publicznymi i obywatele mają prawo wiedzieć skąd pochodzą. - Czy sponsor nie oczekuje czegoś w zamian od szpitala? - dociekają poza tym.

Czytaj więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze