×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gostynin: ministrowie wizytowali ośrodek psychiatrii sądowej

Autor: MZ/Rynek Zdrowia15 stycznia 2014 17:23Aktualizacja: 15 stycznia 2014 17:27

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann wraz z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim odwiedzili w środę (15 stycznia) Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Gostyninie, w którym powstanie Ośrodek Terapii Zachowań Dyssocjalnych.

Gostynin: ministrowie wizytowali ośrodek psychiatrii sądowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W trakcie wizyty sprawdzili stan ośrodka, który może już przyjmować na leczenie pacjentów z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla życia innych osób.

Ośrodek Terapii Zachowań Dyssocjalnych w Gostyninie będzie się znajdował na terenie Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej, który jest zakładem zamkniętym. Przebywają w nim na leczeniu chorzy psychicznie sprawcy przestępstw, u których nadal zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że popełnią zbrodnię.

22 stycznia br. wchodzi w życie ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Dzięki tym zmianom sądy będą miały możliwość kierowania na terapię sprawców groźnych przestępstw, którzy po odbyciu kary w zakładzie karnym mogliby - z powodu zaburzonej psychiki lub preferencji seksualnych - popełnić na wolności kolejne przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności seksualnej.

Wobec takich osób będzie można stosować nadzór prewencyjny lub umieścić je w nowo utworzonym Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym. Ośrodek będzie podlegał ministrowi zdrowia.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze