Gorzów Wlkp.: nefrolog wyłudziła z NFZ ponad 200 tys. zł. Sąd ogłosił wyrok

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2017 09:46

Lekarka z Gorzowa Wlkp. leczyła 1624 pacjentów tylko na papierze, narażając NFZ na stratę ponad 200 tys. zł. Do przestępstwa miały ją skłonić wysokie koszty utrzymania gabinetu. We wtorek (28 marca) sąd ogłosił wyrok w tej sprawie.

Gorzów Wlkp.: nefrolog wyłudziła z NFZ ponad 200 tys. zł. Sąd ogłosił wyrok
Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. skazał ją m.in. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

50-letnia lekarz-nefrolog prowadzi obecnie gabinet na gorzowskim osiedlu Piaski. Choć pieniądze, które była winna NFZ, już oddała, kary za swoje wcześniejsze poczynania nie uniknęła - informuje Gazeta Wyborcza.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 5 tys. zł grzywny i dwuletni zakaz zajmowania stanowiska lekarza-orzecznika ZUS. Zarzuty przedstawiono jej na podstawie dokumentacji z NFZ i po przesłuchaniu świadków.

Lekarka wykorzystywała dane osobowe pacjentów, na postawie których do dokumentacji wpisywała świadczenia, których nie udzieliła. Później przedstawiła dokumenty w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. W ten sposób wyłudziła ponad 200 tys. zł.

Więcej: www.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum