Golub-Dobrzyń: szpital zapłaci ponad pół miliona odszkodowania

Autor: Tygodniuk Toruński Nowości/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2011 12:28

Po ponad dziewięciu latach, od chwili, kiedy na wokandę sądową trafiła sprawa nieuleczalnie chorego, dwuletniego Jakuba S. - zapadł wyrok. Szpital Powiatowy w Golubiu-Dobrzyniu, spółka z o.o. ma zapłacić odszkodowanie za to co wydarzyło się na oddziale położniczym w 2002 roku.

Golub-Dobrzyń: szpital zapłaci ponad pół miliona odszkodowania
Sąd zasądził pół miliona odszkodowania, około 2,5 tys. comiesięcznej renty dla dziecka oraz skumulowanej, zaległej renty (plus odsetki) w wysokości 30 tys. zł. Dochodzą do tego koszty procesu.

Winę golubsko-dobrzyńskich położników potwierdzili niezależni od siebie, pochodzący z różnych ośrodków medycyny sądowej, biegli. Nie zawinił sprzęt. Lekarze za późno zdecydowali się na cesarskie cięcie, u noworodka doszło do trwałego uszkodzenia mózgu.

W takich przypadkach, jak ten w Golubiu-Dobrzyniu szpital i lekarz solidarnie ponoszą odpowiedzialność na błędy lekarskie. Z zasądzonych 500 tys. zł - 300 tys. zł szpital ureguluje z własnego ubezpieczenia, kolejne 200 tys. zł też musi najpierw wyłożyć, a potem ściągnąć z położników, być może także z ich polisy ubezpieczeniowej.

Więcej: www.nowości.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum