Goleniów: jest stanowisko szpitala ws. brutalnego pobicia 80-latka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 października 2017 11:55

W połowie września br. w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie 50-letni pacjent chorobą alkoholową pobił i poranił 80-latka. Szpital wyraża ubolewanie i tłumaczy całe zajście.

Goleniów: jest stanowisko szpitala ws. brutalnego pobicia 80-latka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stanowisko szpitala przedstawił jego rzecznik, Paweł Gulbinowicz. Wyraził ubolewanie, że do takiej sytuacji doszło.

W nocy z 15 na 16 września br. przebywający w dwuosobowej sali 80-letni sparaliżowany po udarze mózgu mężczyzna został ciężko pobity stojakiem od kroplówki oraz pocięty nożem w okolicach podbrzusza przez drugiego pacjenta, 50-latka z chorobą alkoholową, w fazie odstawiennej. 80-latek żyje i cały czas przebywa w tym samym szpitalu - pisze Gazeta Wyborcza.

Rodzina ma pretensje do szpitala, że na sali umieszczono alkoholika, co do którego istnieje ryzyko, że może dostać ataku agresji. Podkreśla ponadto, że lekarze nie uprzedzili rodziny o zajściu - poranionego mężczyznę następnego dnia rano podczas odwiedzin zobaczyła żona.

Rzecznik przyznaje, że szpital wiedział o chorobie alkoholowej 50-latka, ale pacjent na oddział przyjmowany był z powodów kardiologicznych i chorej wątroby oraz wymagał natychmiastowego leczenia. Nie był też pijany i agresywny.

Sprawą zajmuje się prokuratura.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum