Gniezno: pacjentka popełniła samobójstwo, sprawa w sądzie

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2015 08:42

Pacjentka Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie odebrała sobie życie w trakcie leczenia szpitalnego. Rodzina obwinia lecznicę. Szpital broni się, twierdząc, że nie doszło do zaniedbania - informuje Głos Wielkopolski.

Gniezno: pacjentka popełniła samobójstwo, sprawa w sądzie

Chorowała na depresję. W 2009 roku dwukrotnie była leczona w tym szpitalu. Po raz drugi na oddział zamknięty trafiła po próbie samobójczej. Jej pobyt skończył się tragicznie. Gdy wraz z grupą pacjentów kobieta wyszła na spacer pod opieką terapeutki, opuściła teren szpitala. Poszła na pobliskie tory i rzuciła się pod pociąg. Zostawiła męża i dwoje małoletnich dzieci.

W 2011 roku rodzina wystąpiła do szpitala oraz ubezpieczyciela placówki o zadośćuczynienie i odszkodowanie. Każdy z członków rodziny oczekiwał po 100 tys. zł. Szpital jednak nie poczuwa się do winy. Sprawa trafiła do sądu.

Według sądu pacjentka miała dobrą opiekę, zastosowano odpowiednie leczenie, a biegli nie doszukali się błędu w sztuce lekarskiej. Gorzej sąd ocenił dbanie o bezpieczeństwo pacjentów.

Mąż pacjentki oraz jej córka otrzymali zadośćuczynienie i odszkodowanie od ubezpieczyciela szpitala. W toku jest jeszcze sprawa z powództwa syna pacjentki. I tu powstaje problem, bo wypłaty dwa razy po 88 tys. zł wyczerpały sumę polisy ubezpieczeniowej.

Obecnie sąd czeka na opinię biegłego psychologa, który ma ocenić wpływ śmierci matki na syna. Dopiero po tym ustaleniu zapadnie wyrok. Jeśli będzie on niekorzystny dla szpitala, lecznica będzie musiała wypłacić pieniądze z własnych środków.

Czytaj: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum