Gmina ma dwa lata na zaplanowanie strefy uzdrowiskowej

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2011 09:02

Gmina uznana za uzdrowisko ma dwa lata na sporządzenie i uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ochrony uzdrowiskowej.

Gmina ma dwa lata na zaplanowanie strefy uzdrowiskowej

Dotyczy to gmin, która na podstawie decyzji ministra zdrowia uzyskały potwierdzenie możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na swoim obszarze.

W strefie ”A” obowiązuje szereg obostrzeń dotyczących m.in. zakazu budowy zakładów przemysłowych, stacji paliw oraz punktów dystrybucji produktów naftowych, autostrad i dróg ekspresowych. Nie wolno też w tej strefie organizować imprez masowych i prowadzić działalności o charakterze rozrywkowym, gdyż może to zakłócić leczenie lub rehabilitację.

”Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że unormowana odnoszące się konieczności sporządzenia i uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ”A” wynikają z art. 1 i 7 ustawy z 4 marca 2011 roku o zmianie ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych oraz niektórych innych ustaw.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum