Głogów: dziecko straciło wzrok, szpital zapłaci odszkodowanie

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2017 16:20

Głogowski Szpital Powiatowy zapłaci pacjentce, która straciła wzrok w wyniku błędu jednej z lekarek odszkodowanie w wysokości 450 tys. zł. Dodatkowo będzie ona otrzymywać dożywotnio wypłacaną rentę w wysokości 650 zł miesięcznie.

Sąd uznał, że pacjentka otrzyma odszkodowanie i dożywotnią rentę. Fot. PTWP

Zakończyła się wieloletnia batalia sądowa przeciw głogowskiemu szpitalowi. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał, że Ewa. G, była ordynator oddziału dziecięcego szpitala, jest winna błędu lekarskiego, który skutkował trwałym uszkodzeniem zdrowia dziewczynki.

Do tego zdarzenia doszło w maju 2005 r. Do szpitala trafiła wtedy 8-letnia Daria, mieszkanka jednej z mniejszych miejscowości w okolicach Głogowa. Dziecko miało skierowanie do szpitala. Dziewczynkę bolały rączki, miała wysypkę na całym ciele. Nie mogła wstać z łóżka o własnych siłach. Ówczesna ordynator wypisała maleńką, ciężko chorą dziewczynkę do domu, w karcie zdrowia zaznaczając stan zdrowia jako ''dobry'' - relacjonuje Gazeta Pomorska.

Stan dziewczynki pogarszał się. Okulista stwierdził możliwość guza mózgu i w trybie pilnym skierował dziewczynkę do szpitala. Tam ordynator oddziału dziecięcego odmówiła jednak przyjęcia dziewczynki. Nakazała zrobienie badań. Neurolog, który zbadał dziecko, kazał umieścić dziewczynkę w szpitalu, ale ordynator kolejny raz odmówiła. Stwierdziła, że konieczne będzie dodatkowe badanie wykonane tomografem, ale nie leczenie w szpitalu.

Wynik badania tomografem wykluczył guza, ale wykazał wodogłowie z powodu zapalenia opon mózgowych. Minął miesiąc, w którym dziecko powinno być już leczone. Dziewczynka straciła wzrok. Widzi tylko słabo na prawe oko. Proces trwał około 10 lat. Obecna studentka dostanie od szpitala w Głogowie odszkodowanie w wys. 450 tys. zł. Tak w marcu tego roku uznał wrocławski sąd apelacyjny. Dodatkowo będzie otrzymywać dożywotnio wypłacaną rentę w wysokości 650 zł miesięcznie.

Więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum