Giżycko: nie było przestępstwa na oddziale urologii

Autor: Gazeta Giżycka/ Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2009 15:54

Białostocka Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego umorzyła postępowanie w sprawie oddziału urologii w SPZOZ w Giżycku - podaje Gazeta Giżycka.

Giżycko: nie było przestępstwa na oddziale urologii
Budynek SPZOZ w Giżycku

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa, na podstawie którego wszczęto postępowanie mówiło m.in. o podwójnym zatrudnieniu lekarzy na oddziale urologii i w prywatnym NZOZ, przyjmowaniu i nieewidencjonowanie prywatnych pacjentów na oddziale oraz nieprawidłowościach w skierowaniach pacjentów do leczenia szpitalnego.

Śledztwo, prowadziła najpierw Prokuratura Rejonowa w Mrągowie, a następnie białostocka Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Cieszy mnie, że oddział urologiczny został oczyszczony z zarzutów i wszystko zostało umorzone – mówi Krzysztof Paternoga, dyrektor giżyckiego szpitala.

– Od początku twierdziłem, że jestem niewinny – tłumaczy dr Wiesław Kotarski, ordynator oddziału urologicznego. – Jest mi ogromnie przykro, że do tego wszystkiego doszło. Największą szkodę wyrządzono mojej rodzinie i mnie.

W trakcie rocznego śledztwa przesłuchano około 500 pacjentów oraz personel oddziału.

– Telewizyjne przekazy w tamtym czasie były bardzo stronnicze – dodaje dr Kotarski. – Negatywnie przedstawiano moją osobę. Dziś widać, jak to było niewłaściwe, ale już nie chcę do tego wracać.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum