Gdańsk: znany stomatolog oszukiwał lekarzy

Autor: trojmiasto.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2016 11:45

Afera mieszkaniowa w gdańskim środowisku medycznym znalazła swój finał w prokuraturze. Stomatolog z Gdańska, właściciel prywatnej kliniki i agentka nieruchomości, przez kilka lat sprzedawali mieszkania, które wcale na sprzedaż nie były. Ich ofiarami padli m.in. lekarze i osoby z branży medycznej.

Fot. Fotolia

Co najmniej 39 osób zaufało 54-letniej Małgorzacie S. i 59-letniemu Wiesławowi F., którzy oferowali sprzedaż mieszkań i apartamentów w Trójmieście objętych procedurą windykacyjną. Para pobierała zaliczki, a transakcja sprzedaży nigdy nie była finalizowana.

Na procederze od 2012 roku S. zarobić miała ok. 6 mln zł, Wiesław F. ponad 2 mln zł. Pomysłodawcą była kobieta, która na co dzień zajmowała się pośrednictwem w handlu nieruchomościami. F. to znany chirurg szczękowy z Gdańska prowadzi prywatną, nowoczesną klinikę implantologii.

Para pozyskiwała klientów na telefon, m.in. wśród znajomych, głównie ze środowisk medycznych - szanowanych lekarzy i profesorów. Duża liczba poszkodowanych zgłosiła się na policję dopiero pod koniec ubiegłego roku. 

Zatrzymanej parze przedstawiono zarzuty oszustwa na znaczne kwoty przez "doprowadzenie pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem".

Więcej: www.trojmiasto.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum