Gdańsk: zmiana wyroku ws. lekarza, który uprawiał konopie

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2017 15:53

Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie dotyczącej malborskiego lekarza więziennego, który został skazany za uprawę konopi indyjskich.

Gdańsk: zmiana wyroku ws. lekarza, który uprawiał konopie
Sąd Okręgowy wymierzył oskarżonemu karę łączną 1 roku pozbawienia wolności, której wykonanie warunkowo zawiesił na okres trzech lat próby. Fot. archiwum

Pierwszy wyrok w tej sprawie - nieprawomocny - zapadł w Sądzie Rejonowym w Malborku w ubiegłym roku. Odwołali się od niego zarówno prokuratura, jak i oskarżony.

Sprawa dotyczyły 50-letniego malborskiego lekarza został skazany za uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości marihuany. Domową "plantację" policja odkryła w lipcu ub.r. Znaleziono wówczas w mieszkaniu mężczyzny 400 gramów suszu, 14 sadzonek we wczesnym stadium rozwoju, lampy grzewcze i wentylatory.

Oskarżony został skazany na karę bezwzględną 4 miesięcy więzienia oraz 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych.

Zdaniem prokuratury materiał dowodowy nie budził wątpliwości, a oskarżony przyznawał się od samego początku.

Teraz Sąd Okręgowy w Gdańsku wyrokiem z 15 marca br. zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Malborku z 29 listopada 2016 r. w ten sposób, że wymierzył oskarżonemu karę łączną 1 roku pozbawienia wolności, której wykonanie warunkowo zawiesił na okres trzech lat próby.

Sąd wymierzył też oskarżonemu grzywnę w wysokości 5 tys. zł (kara 100 stawek dziennych po 50 złotych), ale na jej poczet zaliczył okres tymczasowego aresztowania, więc malborczyk nie będzie musiał płacić. Ponadto, zobowiązał oskarżonego do poddania się leczeniu i oddał go pod dozór kuratora sądowego.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum