Gdańsk: wojewoda przekazał prokuraturze wyniki kontroli w PCT

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2010 14:19

Urząd Wojewódzki w Gdańsku przekazał w czwartek (16 grudnia) do Prokuratury Rejonowej informację o wykrytych naruszeniach procedur w działaniu personelu i osób zarządzających Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.

Gdańsk: wojewoda przekazał prokuraturze wyniki kontroli w PCT
Informacje dotyczą m.in. zabiegów komercyjnych wykonywanych w placówce. Centrum było kontrolowane przez Urząd Wojewódzki po ujawnieniu przez media, że wykonywano w nich nielegalnie zabiegi plastyczne i okulistyczne. Po jednej z operacji, 31-letnia Szwedka zapadła w śpiączkę.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk poinformowała, że prokuratura czekała na te informacje; zostaną one wykorzystane w prowadzonym już postępowaniu w tej sprawie.

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody pomorskiego, Roman Nowak, informacje przekazane prokuraturze nie są zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa. Ich ocenę wojewoda pozostawia prokuraturze.

Nowak dodał, że także w czwartek (16 grudnia) wojewoda skierował protokół po kontroli w szpitalu do marszałka województwa pomorskiego i do dyrekcji Centrum. Mają oni siedem dni na ustosunkowanie się do raportu. Po tym terminie dokument zostanie upubliczniony na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i w Biuletynie Informacji Publicznej.

W latach 2008-2010 w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku wykonano 78 nielegalnych operacji plastycznych i ok. 100 okulistycznych. Placówka nie ma uprawnień do prowadzenia działalności z zakresu chirurgii plastycznej i okulistyki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum