Gdańsk: trzech lekarzy oskarżonych o śmierć ciężarnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2010 17:19

Do pięciu lat więzienia grozi trzem lekarzom Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni oskarżonym w sprawie śmierci w tej placówce dwa lata temu ciężarnej kobiety. Akt oskarżenia trafił do gdyńskiego sądu.

Zarzut narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przedstawiono lekarzom: Maciejowi S., Stanisławowi M. i  Maciejowi D. Nie przyznali się oni do popełnienia przestępstwa - poinformowała 16 czerwca rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

33-letnia Anna G. trafiła 15 maja 2008 r. do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni z dolegliwościami podbrzusza i nadbrzusza. Kobieta była w ósmym tygodniu ciąży. Na oddziale położniczo-ginekologicznym przebywała do godzin popołudniowych 17 maja. Wieczorem tego samego dnia jej stan zdrowia się pogorszył i kobieta ponownie trafiła do szpitala. Przed północą pacjentka zmarła.

Sekcja zwłok wykazała m.in. że bezpośrednią przyczyną śmierci ciężarnej było nagłe zatrzymanie krążenia na skutek zaburzeń metabolicznych w organizmie.

Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Gdyni powołała biegłych, którzy mieli określić, czy nie doszło w tym przypadku do błędu w sztuce lekarskiej. Biegli wykazali, że w przypadku Anny G. zaniechano konsultacji chirurgicznej i internistycznej oraz nie przeprowadzono badań dodatkowych, takich jak USG i RTG jamy brzusznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum