×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gdańsk: trwa proces ws. odszkodowania dla Christiny Hedlund

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia10 lutego 2014 17:02

W Pomorskim Centrum Traumatologii pacjenci komercyjni byli otoczeni mniejszą opieką od pozostałych - potwierdził to były kierownik oddziału chirurgii naczyniowej, który zeznawał jako świadek w procesie o wielomilionowe odszkodowanie dla Szwedki Christiny Hedlund.

Gdańsk: trwa proces ws. odszkodowania dla Christiny Hedlund
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak zeznał przed sądem 56-letni Maciej C., który przez 2,5 roku był w gdańskim PCT szefem oddziału chirurgii naczyniowej, pielęgniarki skarżyły się, że nad pacjentami z łóżek komercyjnych nie ma pełnej opieki lekarskiej - informuje Gazeta Wyborcza.

Świadek zaznaczył, że łóżka pacjentów komercyjnych znajdowały się na dwóch salach i nie wchodziły formalnie w skład oddziału, którym kierował. W czasie obchodu nawet tam nie zaglądano. Jego kontrakt ze szpitalem dotyczył wyłącznie pacjentów z chirurgii naczyniowej.

Christina Hedlund z Malmö nadal znajduje się w stanie wegetatywnym po operacji powiększenia piersi przeprowadzonej w gdańskim szpitalu - nie mówi, a jej kontakt ze światem jest bardzo ograniczony. Jej rodzina domaga się od szpitala blisko 12 mln szwedzkich koron (to ok. 6 mln zł) odszkodowania i zadośćuczynienia oraz wypłacania Christinie dożywotniej renty.

Proces w tej sprawie toczy się od kilku miesięcy przed Sądem Okręgowym w Gdańsku i wiele wskazuje na to, że potrwa jeszcze co najmniej rok.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze