Gdańsk: szpital odmówił leczenia pacjenta z urazem kręgosłupa?

Autor: WP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2018 10:20

34-letni mężczyzna złamał w wypadku kręgosłup, odniósł obrażenia klatki piersiowej i kończyn. Mimo tak traumatycznego wypadku, nie przyjęto go do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku - twierdzi rodzina i zapowiada proces.

Gdańsk: szpital odmówił leczenia pacjenta z urazem kręgosłupa? Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Poszkodowany w wyniku wypadku samochodowego trafił do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. W szpitalu czekał w śpiączce przez miesiąc na zabieg neurochirurgiczny.

Mężczyzna wymagał zabiegu stabilizacji złamanego kręgosłupa, żeby mógł usiąść na wózku inwalidzkim. Z powodu braku odpowiedniego zaplecza medycznego odmówiły szpitale Copernicus w Gdańsku oraz placówka w Słupsku.

Z nieznanych rodzinie przyczyn przyjęcia odmówiło też Centrum Urazowe UCK w Gdańsku. Ostatecznie po miesiącu poszukiwań zabieg zgodzili się przeprowadzić lekarze z Łodzi.

Krewni pacjenta są zbulwersowani postępowaniem lekarzy z UCK i twierdzą, że zostały złamane procedury. Te opinie potwierdza wojewódzki konsultant ds. neurochirurgii profesor Wojciech Kloc, który wskazał Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jako szpital, do którego powinien trafić mężczyzna.

Sprawę badają Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, NFZ i wojewoda pomorski.

Więcej: wiadomosci.wp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum